3. Zakres wykonanych prac

     Próbki wody do badań monitoringowych ze 107 punktów sieci regionalnej i krajowej w województwie świętokrzyskim pobrano w okresie od 30 sierpnia do 7 października 2004 r. Wodę pobierano do butelek przygotowanych przez laboratorium.
     Badania terenowe objęły sprawdzenie, czy w ostatnim roku wokół punktów monitoringowych nie pojawiły się nowe obiekty mogące spowodować zanieczyszczenie wód podziemnych. Jednak obiektów takich, poza zarejestrowanymi w latach ubiegłych nie stwierdzono. Wykonano polowe oznaczenia przewodności elektrycznej właściwej (PE), odczynu (pH) i temperatury oraz zawartości jonu amonowego (NH4+) i azotynów (NO2-) w pobranych próbkach wody. Ponadto tam, gdzie było to możliwe pomierzono głębokość występowania zwierciadła wody w studniach wierconych i kopanych stanowiących punkty sieci monitoringu.
     Badania laboratoryjne własności fizycznych i chemicznych pobranych próbek wody wykonało Centralne Laboratorium Chemiczne PIG w Warszawie .
     Wyniki analiz chemicznych próbek wody pobranych w punktach monitoringu wprowadzono do komputerowej bazy zainstalowanej w komputerach Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach i w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.


     SPIS TREŚCI